Miliony na koncie? Dlaczego nie możesz stać się bogatszy?

Posiadasz rozbudowaną bazę, kilka fregat nawet własną planetę oraz pokaźne konto. Pojemność twojego portfela jest jednak ograniczona. Ile pieniędzy możesz zdobyć i czy suma ta wzrośnie w przyszłości – tego wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Wraz z rozwojem gry, pojawiają się coraz nowsze sposoby na szybkie bogacenie się. Jedne wykorzystują bugi, inne operacje handlowe. Czy możemy jednak być nieskończenie bogaci?

Niestety nie.

Gra posiada limit jednostek, dlaczego? Komputery kiepsko radzą sobie z nieskończonością –  wszystko określone jest liczbą całkowitą z ang. integer.  Czyli jednymi słowy za wszystko odpowiada matematyka. Gotówka przypisana do gracza jest ściśle powiązana z zapytaniami matematycznymi, które podczas grania przetwarza procesor twojego komputera, dlatego limit waluty w grze jest liczbą całkowitą w chwili obecnej wynoszącą 4,294,967,295 (2^32 − 1)Jest to 32 bitowy wariant sumy przypisanej do każdego gracza. Liczba ta może się nieznacznie wahać, jednak nie zostanie przekroczona, przynajmniej w chwili obecnej.

Spokojnie w przyszłości limit ten wzrośnie tak jak nastąpiło to niedawno. Poprzednia wartość wynosiła 2,147,483,647 (2^31 − 1). Widzimy więc że niewielka zmiana, znacznie wpłynęła na dość duży skok pojemności portfela. Dlatego w miarę optymalizacji gry oraz rozwoju struktury handlowej, będziemy mogli stawać się  bogatsi, nastąpi to zapewne wraz z pojawianiem się kolejnych aktualizacji.

Czy jednak bycie najbogatszym podróżnikiem w galaktyce sprawia, że gra nam się lepiej? Ponoć pieniądze szczęścia nie dają 🙂 Jak zwykle czekamy na Wasze komentarze oraz zapraszamy do dyskusji na forum!