Gigantyczne węże oraz podziemne kreatury trafią do gry?! – polowanie na potwora.

O początku gry, gracze odkrywali tysiące stworzeń, jednak jedno z nich pozostaje nie odkryte. Chcecie dowiedzieć się jak wygląda i gdzie można je odnaleźć?

Wracając do pierwszego wywiadu Sean’a z roku 2014. Wspomniał on różnorodność kreatur na jakie będzie można natknąć się w grze. Ponad 100 rodzai z czego każda posiada swój gigantyczny odpowiednik w grze. Generowanie stworzeń jest jednak losowe, dlatego tak naprawdę możemy spodziewać się wszystkiego! Do sprawy jednak musimy podejść logicznie, zwracając uwagę na pewien schemat ich występowania. Układy z rozwijającą się przyrodą, posiadają większą liczbę biomów niż te słabiej prosperujące. Z kolei planety „zalane” posiadają mało latających stworzeń, czy więc cała pustynna planeta może być domem dla gigantycznego węża? Tak wyglądało to w 2014 roku, kiedy to gra ujrzała światło dzienne.

Pokazano jeszcze kilka innych trailerów z których jeden wywołał nie lada zachwyt. Pojawił się tam bowiem; jak się okazuje, niespotkany dotąd gość. Wąż piaskowy. To od tamtego czasu gracze z całego świata polują na tą kreaturę, wiadomym jest przecież, że odkrywca zapisze się w historii gry, oraz nazwie swoje odkrycie. Wielu ma wątpliwości i często zadaje się pytanie czy wąż jest prawdziwy?

Na swojej drodze, gracze napotykają inne wielkie kreatury, jednak zazwyczaj ich środowiskiem jest przestrzeń powietrzna nad naszymi głowami lub głębia akwenów wodnych. Postanowiliśmy więc zapytać samego Sean’a Murray’a o szanse spotkania i prawdziwość samego mistycznego już węża, oto jak odpowiedział:

„Oh man! Nie lubię takich pytań, ponieważ jak już odkryliście sami. W grze znajduje się masa wielkich kreatur, jednak nie widziałem ich na streamach, youtubie itp. Są baaardzo rzadkie” – dodaje Sean z uśmiechem na twarzy.

Tak, kochani!

Unikatowe potwory, którym nie zawsze spieszno do spotkania z podróżnikiem występują w grze, w tym nasz tajemniczy wąż. Warto więc czasem zatrzymać się na planecie aby zaczerpnąć tchu, kto wie może w tym momencie pojawi się przed nami niespotkany wcześniej przez nikogo, osobnik… Hello Games zapewnia też o dodaniu większej ich liczby w przyszłości czego nie możemy się doczekać. Dla wszystkich chętnych, utworzyliśmy dział na forum, gdzie będziemy mogli poteoretyzować na temat w/w monstrum!