Mody, czyli jak uczynić grę jeszcze lepszą!

Czy można „wycisnąć” z gry jeszcze więcej? Oczywiście. No mans sky posiada opcję modyfikacji, czyli możliwość wgrywania dodatków stworzonych przez innych graczy. Jak to zrobić i które wybrać, o tym poniżej.

Nms daje możliwość wprowadzenia wielu modyfikacji, które znacznie wpłyną na poprawę rozgrywki, ułatwienie jej lub też rozbudowę wielu aspektów nieskończonego świata gry. Aby wgrać mody, musimy odpowiednio przygotować grę:

  1. Udajemy się do katalogu No Man’s Sky\GAMEDATA\PCBANKS.
  2. Kasujemy plik DISABLEMODS.TXT.
  3. Tworzymy katalog o nazwie MODS.
  4. Pliki modów .pak umieszczamy w folderze mods.
  5. Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, podczas uruchomienia gry pojawi się ekran ostrzegający o wykorzystaniu modów.

Operacja nie jest skomplikowana, jednak korzystanie z modów już bardziej. Podczas wyboru modyfikacji, musimy zwrócić uwagę na zgodność wersji gry, niepoprawne mody będą powodowały wyłączenie się jej. Aby zaopatrzyć się w modyfikacje, kierujemy się na odpowiednią stronę, którą znajdziecie pod tym linkiem.

Zanim przystąpimy do zabawy, pamiętać musimy o kilku zasadach. Nie powinniśmy używać modów w trybie multiplayer, niektórzy gracze nie są zwolennikami zmodyfikowanej wersji gry. Istnieją mody znacznie ułatwiające rozgrywkę, które śmiało można zakwalifikować jako oszustwa bądź cheat’y – jeśli więc decydujesz się na takie rozwiązanie, pomyśl jak wpłynie to na komfort oraz przyjemność gry.

Redakcja testowała tylko mody kosmetyczne. Chcieliśmy wycisnąć z piękna wszechświata jak najwięcej. Zabawa w „bujniejsze” planety przerosła nasze oczekiwania. Sprawdziliśmy większą losowość kreacji biomów, bardziej realistyczną faunę i florę oraz poprawione oświetlenie gry. Jednym z najlepszych dodatków była paczka modów, która zmieniła oblicze rozgrywki.

Wprowadziła do gry nowe statki, biomy, oraz kosmetyczne zmiany, które wpłynęły na wygląd otaczającego nas świata gry – paczkę znajdziecie tutaj.

Czekamy na Wasze doświadczenia związane z modami, nie zapomnijcie podzielić się nimi na naszym fanpage’u!