Griefing i piractwo – czy to aż tak poważny problem?

Nie chodzi tutaj o nielegalne kopie gry. Tematem numer jeden ostatnich dni stał się tzw. „griefing” oraz kosmiczni piraci plądrujący bazy innych graczy. Czy to faktycznie poważny problem? Sprawdź co myślą o tym podróżnicy oraz jakie jest stanowisko Hello Games w sprawie.

Najnowsza aktualizacja gry, przyciąga coraz więcej graczy a co za tym idzie pojawiło się kilka „zgrzytów” związanych z rozgrywką multiplayer.

Nie wszyscy wybierają drogę pokojowej egzystencji w kosmosie. Są tacy, którzy dosłownie polują na bazy innych podróżników oraz sieją spustoszenie wśród rozgrywek multiplayer.

Na reddicie pojawił się oddzielny temat w którym gracze wyrażają swoje opinie na temat kosmicznego piractwa. Większość posiadaczy gry wróciła w celu, wykonywania misji oraz rozbudowy swojej bazy. Jednak niektórych spotyka nie miła niespodzianka, kiedy to po zalogowaniu do gry w miejscu naszego naziemnego centrum dowodzenia nie pozostało nic. Piractwo wcale nie jest opłacalne, jeśli chodzi o surowce – dlaczego więc ma miejsce? Czy brak takiej interakcji wpłynie na plus?

„Wzruszamy ramionami” próbując odpowiedzieć na te pytania, tak już bywa w świecie gier… Kilkoro graczy słusznie zauważyło, że w pewnym stopniu dodaje to uroku grze, jednak przydałby się system, który pozwoliłby graczom w minimalnym stopniu zabezpieczyć się przed nieproszonymi gośćmi lub przynajmniej informujący właściciela o potencjalnym zagrożeniu. Pomysłów jest wiele, od systemu nagród ( moglibyśmy wyznaczać nagrody za głowy oprawców – przez co byli by poszukiwani w galaktyce) po dodanie systemów obronnych, które utrudnią sforsowanie budowli. „Ciemna strona mocy” jest kusząca, powinna jednak winnych pociągać do odpowiedzialności, wyższe ceny, wzrost częstotliwości starć z piratami NPC i strażnikami – cokolwiek co doda jeszcze więcej dreszczyku emocji, kroczeniu ścieżką złoczyńcy!

Hello Games zabrało głos w sprawie i obiecuje przyjrzeć się tematowi. A jaka jest Wasza opinia na ten temat? Czekamy na Wasze komentarze!